Projekty

logo2

Kongres Menedżerów Kultury

Kongres Menedżerów Kultury to niezwykłe spotkanie ludzi działających w sektorze kultury. To platforma wymiany doświadczeń, przestrzeń dialogu i możliwości rozwoju. Kongres to impuls do dyskusji na temat przyszłości instytucji, organizacji i innych podmiotów realizujących działania kulturalne. Ponadto to miejsce refleksji nad kondycją menedżmentu polskiej kultury i kompetencjami kadry zarządzającej.

Na Kongres Menedżerów Kultury składają się cztery dni wypełnione inspirującymi wykładami, sesjami dyskusyjnymi, warsztatami i szkoleniami. Ponadto w ramach Kongresu odbędą się spotkania z ekspertami, prezentacja programów grantowych i wyjątkowe wydarzenia towarzyszące.

Kongres Menedżerów Kultury to dla jego uczestników możliwość, by rozwijać wiedzę i kompetencje, ale też dzielić się doświadczeniami i wspólnie wypracowywać nowoczesne rozwiązania dla organizatorów życia kulturalnego.

Wśród zaproszonych gości Kongresu znaleźli się m.in.: Paweł Potoroczyn (Instytut Adama Mickiewicza), prof. Emil Orzechowski (Uniwersytet Jagielloński), Marek Sztark (Kardy Kultury/Forum Kraków), Artur Rojek (Off Festival), Karol Wittels (Fundacja Obserwatorium), Mariusz Wróbel (Instytucja Filmowa Silesia Film), Anthony Attard (St. James Cavalier Centre for Creativity), Karol Piekarski (Medialab Katowice), Maciej Zygmunt (Regionalne Obserwatorium Kultury w Katowicach).

www.kongresmk.pl

Powrót